ProJet 3500 HDMax és 3500 CPXMax 3D nyomtatók

Műszaki adatok

A műszaki adatok a letölthető adatlapon láthatóak.

Hogyan működik?

A MultiJet Printing (MJP) a 3D Systems gyors prototípuskészítési eljárása. Alkalmas nagy felbontású, sima felületű, komplex geometriájú műanyag testek előállítására. Az eljáráshoz csak fotópolimer alapanyagokra és UV-fényre van szükség.


Az MJP eljárással nyomtatott alkatrészek sima felületűek és rendkívűl részletgazdagok. Mechanikai tulajdonságaik lehetővé teszik a 3D nyomtatott alkatrész tesztelését, forma és illeszkedés vizsgálatát is.

Az MJP nyomtató részei: a piezo nyomtatófej (hasonlít a tintasugaras nyomtatókéhoz), a tálca (a platform, amire nyomtat), az UV lámpa, és a simító.

A minden 3D nyomtatási eljárásnál a nyomtatáshoz szükséges 3D CAD fájlt vékony szeletekre (réteg, layer) bontják.
Az MJP nyomtató a fájl layer-einek megfelelően UV fényre keményedő folyékony műanyagot helyez le a nyomtató-platformra. A fennmaradó felületre pedig viasz támaszanyag kerül a nyomtatófej fúvókáiból.
Az anyagokat rétegenként UV fénnyel stabilizálják.
Ha egy réteg elkészült a nyomtatótálcát lejjebb süllyesztik, s kezdődik a következő réteg nyomtatása. Létrehozva rétegről-rétegre a kész műanyag és/vagy viasz tárgyat.

A viasz támaszanyag könnyen kiolvasztható, kimosható. Speciális utókezelésre nincs szükség.

A kész MJP tárgy géppel megmunkálható, fúrható, festhető, krómozható vagy használható öntőmintának.

Alapanyagok

A ProJet 3500 HDMax 3D nyomtatóhoz használható VisiJet M3 műanyag alapanyagok és a VisiJet S300 támaszanyag tulajdonságai a jobb oldalról letölthető "ProJet 3510 SD, HD, HD Plus" adatlapon találhatóak.

A ProJet 3500 CPXMax 3D nyomtatóhoz használható VisiJet viasz alapanyagok és a VisiJet S400 támaszanyag tulajdonságai a jobb oldalról letölthető "ProJet 3510 CP, CPX, CPX Plus" adatlapon találhatóak.